NICI PDO

Użycie nici PDO stymuluje naturalną produkcję nowego kolagenu. Skóra po zabiegu staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.

POWIĘKSZANIE UST NIĆMI PDO MONO

Powiększanie ust za pomocą nici liftingujących PDO to całkowicie nowa metoda, która w USA powoli wypiera zastrzyki z wypełniaczami.

Efekt zabiegu jest bardziej naturalny i utrzymuje się dłużej niż w przypadku powiększania warg kwasem hialuronowym.

Moda na naturalny look, także w zakresie poprawiania urody, skłania lekarzy do szukania nowych metod powiększania ust, które są mniej inwazyjne i pozwalają uzyskać jeszcze bardziej subtelne rezultaty niż zastrzyki z kwasem hialuronowym.

EFEKTY ZABIEGU:

 • lepiej zdefiniowany kształt ust
 • dłuższy efekt niż przy użyciu kwasu hialuronowego
 • mniej powikłań
 • równomierne rozłożenie preparatu
 • efekt ujędrnienia
 • poprawienie naturalnego koloru ust

BELLA HADID BROWS LIFT

Zabieg, o który oferuję, nosi nazwę "thread lift". Najłatwiej można to przetłumaczyć jako lifting brwi.

Pierwszy człon oznacza jednak nitkę, a to z kolei już nakreśla sposób, w jaki można uzyskać efekt kocich oczu. Chodzi o uniesienie brwi nićmi.

Niechirurgiczny lifting brwi polega na wprowadzeniu pod skórę niewielkiej rozpuszczalnej nici w okolicy łuku. To umożliwia uniesienie tej części twarzy.

MODELOWANIE PIERSI NIĆMI PDO STRONG LIFT

Zabieg polega na umiejscowieniu pod skórą, cienkich, rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Nici te tworząc siatkę, oplatają je i nadają kształt piersiom. Nici rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę dzięki czemu powodują trwałą poprawę stanu skóry w okolicach implantacji.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie jest bolesny a proces rekonwalescencji jest krótki i mało uciążliwy. Przez kilka dni pacjentka może odczuwać obecność nici jednak uczucie to szybko mija.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

Powiększanie ust nićmi liftingującymi – nowy trend w gabinetach. To alternatywa dla wypełniaczy

Powiększanie ust za pomocą nici liftingujących PDO to całkowicie nowa metoda, która w USA powoli wypiera zastrzyki z wypełniaczami. Efekt zabiegu jest bardziej naturalny i utrzymuje się dłużej niż w przypadku powiększania warg kwasem hialuronowym. Jak działają nici PDO i jak wygląda zabieg?

Moda na naturalny look, także w zakresie poprawiania urody, skłania lekarzy do szukania nowych metod powiększania ust, które są mniej inwazyjne i pozwalają uzyskać jeszcze bardziej subtelne rezultaty niż zastrzyki z kwasem hialuronowym. Te ostatnie zbyt wielu z nas źle się kojarzą, przywodząc na myśl karykaturalne „pontony”. Poza tym nie każda kobieta decydując się na zabieg chce zwiększać objętość warg – niektóre chcą lepiej zdefiniować ich kształt, zniwelować dysproporcje czy unieść opadające kąciki, by twarz zyskała bardziej pogodny wyraz. W takiej sytuacji lepsze rezultaty niż kwas hialuronowy mogą dać nici PDO.

Na czym polega powiększanie ust nićmi PDO?

Lip threading podbija gabinety w USA i Europie Zachodniej. Póki co w Polsce procedurę tę oferują pojedyncze kliniki, ale jesteśmy pewne, że już niedługo boom na nici w ustach zacznie się także u nas. Jak tłumaczy dr Jason Emer, chirurg plastyczny z Beverly Hills, powiększanie ust nićmi liftingującymi stało się popularne za sprawą mody na naturalny wygląd. „Wypełniacze sprawiają, że pacjenci czują, jakby ktoś wstrzykiwał im twarz coś sztucznego. Dzięki zastosowaniu nici, które z czasem rozpuszczają się i stymulują produkcję własnego kolagenu w skórze, zabieg wydaje się bardziej naturalny”

Nici PDO wykonane są z polidioxanonu, całkowicie biodegradowalnego i obojętnego dla tkanek włókna, które z czasem rozpuszcza się w organizmie i nie pozostawia żadnych szkodliwych produktów ubocznych (te same nici od dawna stosowane są w chirurgii klinicznej oraz do zakładania szwów). Badania wykazały, że nici PDO poprzez stymulację fibroblastów pobudzają naturalny proces syntezy kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna, gładka i elastyczna. Wykorzystuje się je także do nieoperacyjnego liftingu twarzy, biustu czy pośladków, ponieważ pozwalają uzyskać efekt uniesienia i wymodelowania.

W przypadku ust, nici PDO stosuje się przede wszystkim po to, by lepiej zdefiniować ich kształt oraz nadać im bardziej pełny wygląd. Dzięki nim można wyostrzyć łuk kupidyna (dwie charakterystyczne wypustki na szczycie górnej wargi), podkreślić zarys ust, spłycić zmarszczki palacza, ujędrnić oraz lekko powiększyć czerwień warg. Nici wprowadza się głęboko pod skórę za pomocą długiej igły, zazwyczaj po dwie w każdą wargę.

Lip threads działają bardziej jak naturalny lifting ust niż zabieg, który je powiększa. „Nici PDO są jak rusztowanie dla opadających warg. Po zabiegu bardziej zauważysz zdefiniowany zarys ust niż ich powiększenie” – wyjaśnia. „Ich kontur będzie bardziej wyrazisty i uniesiony. To jak zastosowanie z półpermenentej kredki do ust, która daje dodatkowy efekt liftingu”.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

Czy powiększanie ust nićmi boli?

Zabieg bez znieczulenia jest bolesny, podobnie jak ostrzykiwanie warg kwasem hialuronowym. Dlatego wcześniej lekarz smaruje usta maścią z lidokainą lub cienką igłą wstrzykuje środek znieczulający (takie same stosują dentyści). Sama procedura trwa od 15 do 30 minut. Po jej zakończeniu może wystąpić lekka opuchlizna, ale jest ona zdecydowanie mniejsza niż w przypadku powiększania ust kwasem hialuronowym i ustępuje w przeciągu kilku godzin. U osób z tendencją do powstawania siniaków, mogą się takie pojawić, ale są z reguły niewielkie i łatwo zakryć je makijażem.

Ze względu na to, że nici PDO stymulują produkcję naturalnego kolagenu, efekt zabiegu utrzymuje się od 6 miesięcy do roku. Nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici usta nadal przez jakiś czas pozostają jędrne i wymodelowane. Dla porównania, po powiększeniu warg kwasem hialuronowym rezultaty widoczne są maksymalnie do pół roku. To dlatego, że kwas hialuronowy dużo szybciej ulega degradacji.

Przeprowadzony w odpowiednich warunkach przez wykwalifikowanego specjalistę, zabieg z użyciem nici PDO jest bezpieczny i nie niesie ryzyka poważnych powikłań. Poza wspomnianą już opuchlizną i zasinieniem, inne skutki uboczne praktycznie nie występują.

Wątpię, by zabieg z nićmi PDO całkowicie wyparł zastrzyki z kwasem hialuronowym. Obie procedury mają nieco inne działanie. "Wypełniacze pomagają nawilżyć i zwiększyć objętość ust, natomiast nici przywracają im utraconą jędrność, podkreślają kontur i zwiększają naturalną produkcję kolagenu" - mówi specjalista. Wielu moich pacjentów chętnie stosuje oba zabiegi jednocześnie, a nawet łączy je laserami i mezoterapią. Wszystkie przyczyniają się do głębokiej regeneracji tkanek w okolicach warg oraz zapobiegają utracie jędrności, która prowadzi do opadania kącików ust, pojawiania się zmarszczek palacza, spłaszczenia łuku kupidyna, utraty kształtu i objętości warg. 

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

ODMŁADZANIE I LIFTING Z ZASTOSOWANIEM NICI PDO

Jak działa nić PDO?

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

 First Lift jest zabiegiem dedykowanym przede wszystkim pacjentom w wieku 30 – 65 lat.

Zalety Nici PDO

 • Natychmiastowe i długotrwałe wyniki
 • Bezpieczne i prawie bezbolesne
 • Łatwe w aplikacji
 • Skuteczne

RODZAJE NICI PDO

First Liftrewitalizacja – prosta, cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry. Służy do usuwania drobnych zmarszczek, cieni wokół oczu, „zmarszczek palacza”, mezoterapii.  Można ją stosować na twarzy i szyi, dekolcie, ramionach, pośladkach, brzuchu.

First Lift Screw – delikatny lifting i odnowa – skręcona nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry. Zapewnia efekt delikatnego liftingu. Idealna do stosowania na czole, policzkach, do uniesienia konturu twarzy i wygładzenia bruzd nosowo wargowych.

First Lift Barb 4D – lifting i stymulacja – wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, gęsto rozłożonych w dwóch kierunkach, tzw. „czterech wymiarach” (stąd nazwa nici). Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Nić rozpuszcza się w organizmie do 210 dni, intensywnie stymulując produkcję nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego, i zwiększając tym samym napięcie oraz jędrność skóry. First Lift Barb 4D jest odpowiednia do liftingu czoła, brwi, policzków i linii żuchwy.

W zależności od kondycji skóry, efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

Po zabiegu nici PDO

 • Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.
 • Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni.
 • Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10–14 dniach i tak naprawdę dopiero wtedy zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).
 • Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu nici PDO:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • choroba nowotworowa
 • infekcje wirusowe (opryszczka)
 • choroby drobnoustrojowe (np. katar)
 • gorączka
Zabieg nićmi PDO

Nici liftingujące APTOS

Małoinwazyjne zabiegi liftingujące przy użyciu nici zyskują dużą popularność w medycynie estetycznej. Nici APTOS to nici, które liftingują ale też i rewitalizują tkanki. Nad ich skutecznością, od ponad 20 lat, pracują wybitni specjaliści. Nazwa APTOS pochodzi od łacińskiego anti ptosis – znaczącego przeciw opadaniu.

Lifting nićmi APTOS przeznaczony jest dla osób z niewielkim zwiotczeniem tkanek. Terapia nićmi działa przeciwstarzeniowo. Zabieg jest mało inwazyjny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Pacjent zachowuje naturalne rysy twarzy przy jednoczesnym zliftingowaniu skóry i pobudzeniu procesów naprawczych ze wzmożoną produkcją kolagenu i poprawą jej nawilżenia. Wokół nici powstaje naturalne zwłóknienie, które tworzy stelaż utrzymujący się nawet po jej wchłonięciu. Nici grupują tkanki i utrzymują w prawidłowej pozycji. Równocześnie stymulowana jest produkcja elastyny i kolagenu.

Sekret nici APTOS VISAGE tkwi w ich zróżnicowanej budowie, kształcie i wielokierunkowym ułożeniu haczyków. Nici te wchłaniają się po ok. 1,5 roku. Wykonane są one z kwasu polimlekowego i kaprolaktanu, które to przyczyniają się do ich silnych właściwości stymulacyjnych. W zależności od obszaru ich implementacji, zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. Pierwsze pozytywne zmiany widoczne są już po zabiegu, ale na efekt finalny trzeba poczekać od trzech do sześciu miesięcy. Efekty zabiegu utrzymują się przez ok. dwa lata.

Nici APTOS NANO– nici wchłanialne, bez wypustów, podwójnie skręcone na kształt warkocza. Najbardziej delikatna i małoinwazyjna technika. Może być z powodzeniem łączona z innymi terapiami. Nici NANO zapewniają podwójny efekt – liftingu oraz biorevitalizacji. Po zabiegu powierzchnia skóry ulega wyrównaniu i jest wyraźnie gładsza.

Nici APTOS EXCELLENCE – nici wchłanialne, polecane przy pierwszych oznakach starzenia. Często stosowane w obrębie czoła a linia ich wprowadzenia poprowadzona jest przy linii włosów, co czyni miejsce wkłucia niewidocznym. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Nici nadają efekt odmładzający i spowalniają efekt starzenia.

Nici APTOS LIGHT LIFT– nici wchłanialne, które tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu utrzymują tkanki na ich pierwotnym położeniu. Dodatkowo kwas zawarty w niciach aktywuje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ
calendar-fulllist