Mezoterapia i biostymulatory

Od pewnego czasu wśród osób zainteresowanych medycyną estetyczną coraz więcej mówi się o biostymulatorach skóry. Czy to faktycznie całkowicie nowatorska koncepcja?

Biostymulatory – widowiskowy i długotrwały efekt

Jakiego efektu możemy się spodziewać po ich zastosowaniu? Czy konieczne jest powtarzanie zabiegu?

Innowacyjny skład, dobrze opanowana technika

Za zachwycające rezultaty odpowiada precyzyjnie opracowana formuła każdego biostymulatora. Poszczególne składniki dobrane są pod kątem nawilżenia i ujędrnienia skóry, a także uruchomienia komórkowych mechanizmów naprawczych, walki z wolnymi rodnikami oraz własnej syntezy kolagenu. Natomiast technika wykonania zabiegu jest znana od lat i powszechnie stosowana w licznych zabiegach medycyny estetycznej. Polega na podaniu tych składników przy pomocy cienkiej igły punktowo do skóry właściwej. Dzięki temu dostają się one wprost do miejsca docelowego działania, z pominięciem bariery naskórka, przez którą duże cząsteczki aktywnej formuły zostałyby zatrzymane. Metodę cechuje niewielka inwazyjność w skórę i wysokie bezpieczeństwo.

Widowiskowy oraz długotrwały efekt

Nie wychwalałabym tak innowacyjnych kompozycji biostymulatorów, gdyby nie skuteczność ich działania! Biostymulatorami skóry możemy opracowywać twarz lub dowolną inną okolicę, np. szyję, dekolt, dłonie, ramiona, obszar pod kolanami. Biostymulatory sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pragniemy uzyskać naturalny lifting skóry – zwiększyć jej sprężystość, wygładzić zmarszczki oraz subtelnie wymodelować kontur. Badając skórę oraz poznając Twoje potrzeby podczas konsultacji lekarskiej, mogę indywidualnie dobrać konkretny biostymulator lub ich kombinację o najodpowiedniejszym dla Ciebie składzie. A co najważniejsze – będziesz mogła cieszyć się pożądanymi rezultatami przez długi czas! Efekt przeprowadzonego protokołu zabiegowego utrzymuje się średnio przez pół roku aż do kilkunastu miesięcy. Czas ten zależy od zastosowanego preparatu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Działanie nie tylko tu i teraz, ale też długotrwałe zapobieganie starzeniu się skóry

Podany do skóry preparat działa wielotorowo– szybko i wolno jednocześnie. Bezpośrednio po zabiegu uwalnia się jak małe sprężynki, głęboko nawilża i wygładza zmarszczki. Z drugiej strony stopniowo pobudza skórę do głębokiej regeneracji, stymuluje własną produkcję substancji nadających jej gęstość i sprężystość, wykazuje antyoksydacyjne (a co za tym idzie – przeciwstarzeniowe) działanie. Dlatego walka ze zmarszczkami przy użyciu tej formuły jest mądra i skuteczna, ponieważ spłycamy istniejące już bruzdy oraz zapobiegamy powstawaniu następnych.

Najlepsze efekty po kilku powtórzeniach – tu również ważna jest regularność i trzymanie się planu

Przy stosowaniu biostymulatorów skóry opieramy się na tzw. protokole zabiegowym. Jest to instrukcja bazująca na badaniach naukowych, która mówi nam dokładnie, ile zabiegów i w jakim odstępie czasu należy wykonać, żeby wykorzystać pełen potencjał preparatu i uzyskać jak najoptymalniejszy efekt. Działa to bardzo podobnie do otrzymywanych od profesjonalistów diet czy zestawu ćwiczeń fizycznych, które przeważnie są rozplanowane na dłuższy okres czasu – ciężko i niesprawiedliwie ocenić ich skuteczność po zaledwie kilku dniach stosowania. Dlatego proponowanie kilku zabiegów z wykorzystaniem biostymulatorów nie jest „naciąganiem” albo „przedobrzaniem”, lecz wynika wprost z instrukcji przeprowadzania tego typu procedury konkretnym preparatem. Biostymulatory należy powtórzyć co najmniej od 2 do 4 razy, w zależności od specyfiki stosowanej formuły. Przerwa między zabiegami trwa minimum 2 tygodnie. Jeśli efekt spełnia nasze oczekiwania już po jednym zabiegu, celem kolejnych przewidzianych w protokole zabiegowym spotkań będzie utrwalenie go na dłuższy czas.

Podsumowanie:

 • Wysoka skuteczność
 • Piękny naturalny efekt liftingu skóry
 • Nie tylko doraźne działanie, również długofalowa troska o skórę
 • Bezpieczna, mało inwazyjna procedura
 • Indywidualny dobór preparatu do zamierzonego efektu, rodzaju skóry, opracowywanego obszaru skóry

Biostymulatory tkankowe to bardzo nowoczesne preparaty medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, które mają na celu głęboką przebudowę i rewitalizację skóry oraz odbudowę objętości skóry. To preparaty pomiędzy mezoterapią, która działa odmładzająco, nawilżająco i stymulująco, a wypełniaczami, które w trwały sposób modelują owal twarzy.

Celem biostymulatorów tkankowych jest głęboka rewitalizacja, bioodnowa i odmłodzenie skóry, a także pobudzenie jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Zabieg polega na podaniu w głąb skóry preparatów biostymulujących, tzw. stymulatorów tkankowych, które odbudowują tkankę oraz stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Efekty zabiegowe biostymulatorów pojawiają się stopniowo. Niwelują zmarszczki, ujędrniają wiotczejącą skórę. Poprawiają owal twarzy, zarysowują kontury, zagęszczają skórę oraz działają liftingująco. Efekt – młodsza, gładsza, jędrna, elastyczna skóra.

Czym są biostymulatory tkankowe?

Biostymulatory to bezpieczne, naturalne preparaty, które oddziałują w podobny sposób na skórę (przebudowują ją, odnawiają), ale różnią się składem. Niektóre koktajle na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego zawierają również w składzie hydroksyapatyt wapnia. Kwas hialuronowy pomaga w utrzymaniu właściwego nawodnienia tkanek, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i jędrna. Ponadto działa odmładzająco, liftingująco, antyoksydacyjnie, a także wygładza i poprawia napięcie. Hydroksyapatyt wapnia natomiast wypełnia drobne zmarszczki i bruzdy. Modeluje twarz, pobudza komórki do wytwarzania i odbudowy kolagenu oraz wykazuje silne działanie liftingujące.

Kolejnym bardzo innowacyjnym biostymulatorem podawanym w klinice Absolu jest Nucleofill. Jest to preparat na bazie polinukleotydów, o trójkierunkowym sposobie stymulowania skóry. Polinukleotydy to naturalne cząsteczki, białka budulcowe skóry, które odpowiadają za jej jędrność i młody wygląd. Z czasem ulegają one degradacji, dlatego stymulacja biostymulatorem opartym na polinukleotydach jest bardzo naturalna, doskonale nawilża skórę, stymuluje produkcję elastyny i kwasu hialuronowego oraz działa antyoksydacyjnie. Nucleofill działa trójfazowo: lifting, antyoksydacja i nawilżenie. Zabieg można stosować niezależnie od wieku i rodzaju skóry.

Biostymulatory tkankowe - efekty

Poprawa wyglądu zauważalna jest zaraz po zabiegu, jednak na efekt pełnej rewitalizacji należy poczekać około 6 tygodni. Optymalne efekty przebudowy skóry osiąga się po wykonaniu serii zabiegów. Rekomenduje się 3-4 terapie co 2-4 tygodnie.

Do najbardziej znanych i bestsellerowych biostymulatorów należą innowacyjne preparaty: Nucleofill (Croma Pharma) i Profhilo (IBSA).

JuveLook

to koreański preparat przeznaczony do stymulacji tkankowej. Produkt indukuje syntezę kolagenu zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia, ujędrnienie oraz poprawę elastyczności skóry. JuveLook działa dwutorowo - podczas pierwszego etapu skóra zostaje napięta, a zmarszczki wypełnione kwasem hialuronowym. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu poprzez działanie kwasu polimlekowego. Dzięki specjalnej technologii, produkt eliminuje ryzyko powstawania podskórnych grudek podczas podawania oraz nie wymaga masowania miejsc pozabiegowych.

Zastosowanie:

 • indukcja syntezy kolagenu,
 • nawilżenie,
 • redukcja zmarszczek,
 • poprawa napięcia,
 • rewitalizacja,
 • poprawa kolorytu
 • regeneracja,
 • odżywienie,
 • zagęszczenie struktury skóry,
 • pierwsze oznaki starzenia, do 40 roku życia.
 • obszar stosowania:
  • twarz, szyja, dekolt, okolica oka, dolina łez, dolna powieka.

Trwałość efektów:

powyżej 24 miesięcy.

Sculptra

to szwedzki preparat stymulujący produkcję kolagenu, przez co redukuje zmarszczki, bruzdy i fałdy skórne.

Wysoka zawartość kwasu l-polimlekowego

Zawarte w produkcie 150 mg kwasu l-polimlekowego pozwala osiągnąć zamierzony efekt przy użyciu mniejszej ilości preparatu.

Czas działania

Kształt cząsteczki umożliwia wprowadzenie preparatu do głębokiej warstwy skóry właściwej lub warstwy podskórnej, dzięki czemu są stopniowo otaczane przez tkankę łączną pacjenta.

Liczba zabiegów

Zabiegi preparatem Sculptra ograniczają się do maksymalnie 3 sesji, a zmiany widoczne już po pierwszym zabiegu.

Zastosowanie:

 • powiększenie objętości okolic zapadniętej skóry - wolumetria,
 • korekcja i usuwanie zmarszczek, bruzd, fałdów skórnych, blizn,
 • przy leczeniu zaników tkanki tłuszczowej - lipoatrofii,
 • poprawa gęstości, jędrności i elastyczności,
 • działanie liftingujące.

Obszary stosowania:

 • bruzdy,
 • fałdy nosowo-wargowe,
 • policzki,
 • twarz.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ
calendar-full