GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest wywiad i badanie ginekologiczne.

Urządzenie Vagi HIFU to obecnie jedno z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych systemów na rynku dla ginekologii plastycznej.

Swój status zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w systemie High-Intensity Focused Ultrasound.

Fale ultradźwiękowe HIFU oddziaływują na głębsze warstwy tkanki pochwy 3-4,5mm, aż na tkankę mięśniową.

Wymuszając jej regenerację stymuluje odbudowę kolagenu nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy.

Hifu Vaginal - ginekologia estetyczna

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest wywiad i badanie ginekologiczne. Wskazaniem do zabiegu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu WNM, zespół luźnej pochwy VRS, jak również brak satysfakcji ze współżycia.

W trakcie zabiegu lekarz wprowadza do pochwy specjalną głowicę emitującą ultradźwięki oddziałujące na tkankę mięśniową, zabieg trwa ok 15-25min. Efekt zabiegu pojawia się już po kilku tygodniach.

HIFU Vaginal - ilustracja zabiegu

Zazwyczaj pojedynczy zabieg przynosi zadowalający rezultat, ale jeśli pacjentka ma wskazanie do wykonania kolejnego zabiegu wykonuje się go w odstępie 6-8 tygodni.

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA jest to zespół procedur mających na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich wewnętrznych narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Działania te prowadzą do poprawy poczucia własnej atrakcyjności i komfortu psychicznego. Wiele Pań, które nie są zadowolone z wyglądu narządów płciowych, nie potrafią czerpać satysfakcji z życia seksualnego. Celem ginekologii estetycznej jest przełamanie bariery psychicznej oraz sprawienie , że kobiety będą dobrze czuły się w swoim ciele i staną się pewniejsze siebie.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

ZABIEGII Z GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ W LMEDICA:

LASEROWE OBKURCZANIE I ODMŁADZANIE POCHWY – LASER CO2 VAGINAL FOTONA

Zabieg laserowy pochwy rekomendowany jest kobietom z nawracającymi infekcjami pochwowymi oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których pochwa zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się – spadku poziomu estrogenów i uwodnienia.

Efektem zabiegu jest przywrócenie naturalnego ph okolic intymnych, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. W połączeniu z HIFU – łagodzi a niekiedy redukuje wczesne stadium wysiłkowego nietrzymania moczu. Rewitalizacja pochwy rekomendowana jest wszystkim Paniom jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, odczuwającym dyskomfort podczas współżycia lub cierpiącym na brak satysfakcji podczas zbliżenia.

Zabieg laserem CO2 jest praktycznie bezbolesny (między 0-2 w 10-stopniowej skali VAS), a jego efekt utrzymuje się do około roku – czas ten jest uwarunkowany osobniczo i zależny od wielu składowych oraz stopnia dysfunkcji. Trwałość zabiegu możemy wydłużyć u Pań w wieku okołomenopauzalnym poprzez stosowanie hormonalnej terapii zastępczej lub stosując osocze bogatopłytkowe (PRP) w połączeniu z fibryną lub bez. Istnieją też nowatorskie, eksperymentalne terapie za pomocą płynu owodniowego w maści. Wykonanie zabiegu odmłodzenia pochwy nie jest przeciwwskazaniem do bycia w ciąży ani porodu naturalnego, w niektórych przypadkach chroni przed jego konsekwencjami.

ZALETY ZABIEGU

  • nawilżenie błony śluzowej pochwy i przedsionka pochwy
  • zmniejszenie częstości infekcji pochwowych
  • regeneracja błony śluzowej pochwy
  • zmniejszenie bólu podczas współżycia
  • obkurczenie pochwy

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

LASEROWE ODMŁADZANIE WARG SROMOWYCH I PRZEDSIONKA POCHWY - LASER CO2 VAGINAL FOTONA

Laseroterapia FOTONA DYNAMIS SP w trybie ginekologii estetycznej umożliwia niechirurgiczne obkurczanie i ujędrnianie warg sromowych. Leczenie odznaczające się dużą skutecznością jest przede wszystkim całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Rezultat ujędrnienia i obkurczenia osiągnięty zostaje wskutek działania promieni lasera, które pobudzają tkankę łączną do tak zwanego remodelowania i powstawania nowego kolagenu. Najbardziej satysfakcjonujące efekty uzyskuje się po poddaniu się serii 4 zabiegów. Zabiegi wykonuje się w regularnych odstępach czasu ‑ ok. 7‑10 dni. Przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami nie może być dłuższa niż 14 dni.

Efekty:

  • skóra bardziej jędrna i elastyczna
  • widoczne odmłodzenie okolic intymnych, ich rozjaśnienie, wybielenie
  • zmniejszenie warg sromowych i wzrost ich napięcia
  • zwiększenie satysfakcji seksualnej, poprawa libido

Przebieg zabiegu:

Zabieg poprzedza konsultacja wraz z badaniem ginekologicznym celem wykluczenia ewentualnej infekcji dróg moczowych lub rodnych. Pacjentka powinna posiadać aktualną cytologię, maksymalnie sprzed roku. Zabieg przeprowadzany jest laserem FOTONA DYNAMIS SP przy pomocy głowicy, która podając wiązkę energii w sposób kontrolowany podgrzewa wargi sromowe i przedsionek pochwy. Światło lasera doprowadza do remodelingu kolagenu oraz natychmiastowego obkurczenia tkanek.

Zalecenia pozabiegowe:

Zabieg jest bezinwazyjny, dlatego też pacjentka może wykonywać codzienne czynności bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu może występować delikatne zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Zalecamy nawilżanie okolic intymnych oraz zrezygnowanie ze stosunków płciowych do momentu ustąpienia dolegliwości, czyli przez około 3 dni.

 Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • czynna choroba nowotworowa
  • infekcja pochwy
  • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
  • padaczka
  • choroby autoimmunologiczne
  • nieuregulowana cukrzyca
  • uszkodzenia naskórka w okolicach intymnych

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

Problem nietrzymania moczu dotyczy od 40% do 60% kobiet (szczególnie po porodach siłami natury, po okresie menopauzy, zmagających się z otyłością lub brakiem aktywności fizycznej). Jego przyczyny związane są z rozluźnieniem i zwiotczeniem mięśni podtrzymujących pęcherz.

Niezależnie od przyczyn, problem sam nie minie, a może się pogłębiać. Z tego względu, w ramach naszych usług ginekologicznych oferujemy Pacjentkom zabieg laserowy, polegający na fototermicznym obkurczeniu pochwy. Jest bezbolesny, nie wymaga przygotowania i trwa ok. 30 minut.

Efekty odczuwane po zabiegu znacząco wpływają na komfort Pacjentki, która dzięki poprawie kondycji tkanek odpowiedzialnych za podtrzymywanie pęcherza zmniejsza możliwość nietrzymania moczu przy wysiłku, a dodatkowo uzyskuje efekt odmłodzenia, uelastycznienia i nawilżenia okolic intymnych.

Zalecenia po zabiegu dotyczą 30-dniowej wstrzemięźliwości seksualnej. Poza tym, Pacjentka wraca do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są schorzenia nowotworowe oraz infekcje dróg moczowych i rodnych.

Każdej Kobiecie odczuwającej nawet najmniejszy dyskomfort związany z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zalecamy skorzystanie z zabiegu laserowego oraz ćwiczenia mięśni Kegla po zabiegu dla utrzymania efektu i odzyskania pewności w każdej sytuacji.

OBKURCZANIE I LIFTING POCHWY ZA POMOCĄ VAGINAL ULTRA VERA

Zogniskowane ultradźwięki to nowość na polskim rynku i prawdziwy przełom w rewitalizacji pochwy oraz metoda odnosząca sukces w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

HIFU w ginekologii estetycznej to nowe możliwości w przywracaniu funkcjonalności stref intymnych. Dzięki pobudzeniu naturalnych procesów odbudowy kolagenu i regeneracji tkanek zabieg pozwala na skuteczne ujędrnienie ścian pochwy i zwężenie jej średnicy.

Hifu w ginekologiiHIFU (High Intensity Focused Ultrasound) w medycynie estetycznej stref intymnych ma zastosowanie w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu czy zespole rozluźnienia pochwy. Czynniki te przyczyniają się do obniżenia jakości życia kobiety i są powodem niezadowolenia ze współżycia seksualnego. Dolegliwości są najczęściej wynikiem przebytych ciąż i ciężkich porodów, starzenia się, mogą się także pojawić się w przebiegu niektórych chorób, m.in. astmy.

Efektem zabiegu HIFU zastosowanego w okolice waginy jest zwężenie pochwy, jej rewitalizacja, a także przywrócenie jędrności, elastyczności i sprężystości ścian pochwy. HIFU zastosowany na strefy intymne umożliwia lifting pochwy bez użycia skalpela.

To, co wyróżnia zabieg HIFU od innych z grupy nieinwazyjnych zabiegów ginekologii plastycznej to jego wielokrotnie wyższa skuteczność udowodniona m.in. w radioterapii. Fale ultradźwiękowe oddziałują głęboko, aż na tkankę mięśniową i powięź, wymuszając jej regenerację i nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Zabieg pozwala na skuteczne wyeliminowanie problemu luźnej pochwy, wyraźnie zmniejszając jej średnicę. Jest doskonałą terapią poporodową pozwalającą przywrócić satysfakcję seksualną i komfort życia codziennego. Zabieg trwa 20-30 min i nie wymaga hospitalizacji czy wyłączenia z życia zawodowego.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

ZABIEG HIFU VAGINAL W NIETRZYMANIU MOCZU

Zabieg  HIFU na nietrzymanie moczu

HIFU stref intymnych ma również medyczne wskazania. Zastosowanie technologii z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych ma miejsce w sytuacji, kiedy pojawiają się pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. We wczesnych etapach zaawansowania dolegliwości, nietrzymanie moczu można z powodzeniem leczyć bez konieczności wdrażania leczenia operacyjnego, który wiąże się z hospitalizacją, znieczuleniem ogólnym, okresem rekonwalescencji i czasowym wyłączeniem z codziennej aktywności z zakazem dźwigania przez 3 miesiące. W przypadku w/w zabiegu taka konieczność nie występuje. Skuteczność zabiegu HIFU jest zauważalna zarówno w terapii prewencyjnej, jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

System HIFU to obecnie niekwestionowany lider w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych.

KOREKCJA WARG SROMOWYCH WIĘKSZYCH (POWIĘKSZENIE)

Rewitalizacja / powiększanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym.
U kobiet u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez oraz u kobiet ze skłonnością do częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych ginekologia estetyczna ma do zaproponowania zabieg powiększenia i odbudowy utraconej objętości za pomocą kwasu hialuronowego Desirial /Desirial Plus

Desirial jest preparatem zarejestrowanym do stosowania w okolicach intymnych u kobiet, w celu przywrócenia pożądanego wyglądu i funkcjonalności warg sromowych większych oraz nawilżenia błony śluzowej pochwy.

Jaki jest powód powstania suchości pochwy?
Suchość pochwy i sromu może wystąpić u kobiet w każdym wieku wskutek przyjmowania różnych leków lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku niestosowania hormonalnej terapii zastępczej. Podczas menopauzy następuje spadek produkcji estrogenu co prowadzi do obniżenia aktywności fibroblastów i skutkuje postępującym zanikiem skóry właściwej. Jest to powodem zaniku podściółki tłuszczowej warg większych co powoduje proces zanikowy w obrębie skóry i tkanek sromu. Błona śluzowa pochwy jak i skóra całego ciała staje się sucha i traci elastyczność.
Należy pamiętać, że wargi sromowe odgrywają bardzo ważna rolę w codziennym funkcjonowaniu kobiety m.in. w zapobiegają otarciom sromu podczas noszenia obcisłej odzieży, uprawiania różnych sportów a zmiany w ich obrębie powodują znaczny dyskomfort kobiety.

Wskazania do zastosowania preparatu Desirial:

  • suchość pochwy, brak właściwego nawilżenia (w okresie menopauzy lub w związku z przyjmowaniem niektórych leków: środków przeciwpsychotycznych i antydepresyjnych, izotretynoiny);
  • podrażnienia sromu i pochwy, wywołujące dyskomfort i swędzenie;
  • atrofia warg sromowych większych;
  • asymetria warg sromowych większych;
  • uczucie napięcia i pieczenia okolic intymnych;
  • nawracające podrażnienia okolic intymnych, szczególnie w przypadku występowania atrofii warg sromowych większych, które wtedy niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze przed mechanicznymi urazami, szczególnie u kobiet aktywnych sportowo.

Przeciwwskazania do zabiegu Desirial:
Zabiegu Desirial Plus nie należy wykonywać u kobiet ciężarnych lub przeziębionych. Przeciwwskazaniem do wykonania procedury są także: opryszczka, zmiany skórne w obrębie sromu oraz stan zapalny sromu.

Przebieg i efekty zabiegu Desirial Plus:
Zabieg Desirial Plus jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i dla większości pacjentek jest całkowicie bezbolesny .W przypadku rewitalizacji warg sromowych większych, preparat Desirial zostaje wprowadzony do warg sromowych za pomocą specjalnej kaniuli o średnicy 1-2 mm. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Desirial wypełnia i modeluje wargi sromowe, poprawia objętość oraz nawilżenie skóry sromu, a także pozwala na wymodelowanie warg sromowych np. przy ich asymetrii. Efekt zabiegu pojawia się natychmiast i utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego w okolice intymne kobiety zauważają wiele pozytywnych zmian:

  • znikają przykre objawy, takie jak suchość i swędzenie pochwy;
  • skóra okolic intymnych staje sie mocniejsza, bardziej jędrna i elastyczna;
  • aktywność fizyczna (zwłaszcza jazda na rowerze i fitness) przestaje powodować bolesne otarcia i inne urazy mechaniczne;
  • jakość życia seksualnego poprawia się.

Po zabiegu Desirial Plus przez 1-2 tygodnie pacjentka powinna unikać czynności, które wiążą się z dużym naciskiem na okolice krocza, takich jak jazda konna lub jazda na rowerze.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

KOREKCJA WARG SROMOWYCH MNIEJSZYCH (POMNIEJSZENIE) – LABIO PLASTYKA

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej polegający na korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych. Zmiana ta może dotyczyć zmiany wielkości lub kształtu warg sromowych.

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że każda kobieta różni się pod względem wyglądu miejsc intymnych, a co za tym idzie, „idealny obraz” tych miejsc po prostu nie istnieje. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy wargi sromowe są na tyle duże, że utrudniają lub uniemożliwiają współżycie seksualnego, pływanie, jazdę na rowerze. Krępują cię publiczne miejsca takie jak basen czy plaża, gdzie trzeba pokazać się w stroju kąpielowym. Bywa, że czujesz się nieatrakcyjna, odsuwasz się od partnera w obawie przed jakimikolwiek uwagami na temat swojej budowy, unikasz seksu, pogarszają się wasze kontakty. Zdarza się też, że przerost warg sromowych skutkuje przykrymi podrażnieniami i otarciami newralgicznych miejsc, co odczuwasz dosłownie na każdym kroku…

Dlaczego wargi sromowe mają nieprawidłowe kształty?


Nie ma jednej zasadniczej odpowiedzi, dlaczego wargi sromowe miewają nieprawidłowe kształty. Ich deformacja może być wynikiem np. przebytego naturalnego porodu. Z kolei ich przerost (czyli tzw. hipertrofia) jest najczęściej spowodowany genetyką lub nadmiernym przybraniem wagi w krótkim czasie. W odwrotnej sytuacji (szybka utrata masy ciała) niekiedy mamy do czynienia z zanikiem warg sromowych (tzw. atrofią). Atrofia pojawia się również w wyniku naturalnych procesów
starzenia się, czyli zaniku tkanki tłuszczowej w okolicach intymnych. Są i panie z dysproporcjami lub asymetrią, np. prawa warga sromowa jest cząstkowa, podczas gdy lewa – przerośnięta Labioplastyka pozwoli na odzyskanie komfortu na co dzień i pewności siebie w kontaktach seksualnych. Sprawdź, jak przeprowadza się ten zabieg i kiedy warto go wykonać.

Wskazanie do zabiegu labioplastyki:

  • Nadmierny przerost warg sromowych -zbyt duże wargi sromowe sąnarażone na otarcia od bielizny i spodni i mogą powstawać na nich rany, zwłaszcza w przypadku aktywnego tryby życia, np. uprawiania sportów. Sprzyjają one również rozwojowi infekcji intymnych)-Asymetria budowy i wielkości warg sromowych
  • Dyskomfort w życiu seksualnym- z powodów estetycznych zabiegowi labioplastyki często poddają się panie, które przebyły np. ciężki poród lub doznały urazu, na którego skutek wargi sromowe sięrozciągnęły lub zniszczyły. Wygląd warg sromowych może ulec pogorszeniu również na skutek wielu innych czynników, np. piercingu, częstych infekcji, zaburzeń hormonalnych oraz kuracji lekami hormonalnymi.


Pamiętajmy ze każda kobieta ma prawo czuć się komfortowo podczas życia seksualnego i niejednokrotnie zabieg labioplastyki pozwala na pokonanie kompleksów i powrót do satysfakcjonującego życia intymnego.

Przeciwwskazania do zabiegu labioplastyki:

  • Ciąża
  • Miesiączka ( najlepiej zabieg labioplastyki wykonać tuż po zakończeniu krwawienia miesięcznego)
  • Choroby nowotworowe
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Poważne choroby ginekologiczne
  • Choroby tkanki łącznej mogące upośledzenie gojenie się ran


LABIOPLASTYKA LASEROWA


Obecnie zabiegi labioplastyki w pewnych przypadkach można wykonać przy użyciu nowoczesnego lasera Co2 Labioplastyka laserowa jest mało inwazyjną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego, nie wymaga hospitalizacji, nie powoduje krwawienia dzięki procesowi koagulacji i zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn po zabiegowych. Po zabiegu wykonanym tą metodą pacjentka dochodzi do siebie znacznie szybciej niż po tradycyjnym zabiegu chirurgicznym. Jednak w każdym przypadku indywidualnie o wyborze metody powinien zadecydować lekarz, po dokładnym zbadaniu pacjentki i zebraniu szczegółowego wywiadu.

Jak przygotować się do zabiegu labioplastyki?

Przed zabiegiem należy wykonać zlecone przez lekarza badania krwi, w tym badanie krzepliwości krwi, jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego. Zaleca się również szczegółowe badania ginekologiczne, aby upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi
(np. kwas acetylosalicylowy). W zależności od metody i stopnia rozległości zabiegu może się on odbyć pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym (zwłaszcza w przypadku laseroterapii).

Zalecenia pozabiegowe:


Jak w przypadku każdego zabiegu, powikłaniem może być ból i przeczulica. Gojenie ran trwa zazwyczaj do 2 tygodni.
Krótkotrwałym powikłaniem może być opuchnięcie utrzymujące się do 6 tygodni po zabiegu- dobrze sprawdzają się wtedy chłodne okłady (tzw. cold pack) Po zabiegu należy szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych, unikać współżycia do momentu zagojenia się ran i zejścia opuchlizny oraz prowadzić oszczędny tryb życia, unikając aktywności mogących podrażnić miejsca intymne. Należy uważać również przy siadaniu, nie siedzieć zbyt długo i nosić miękką, bawełnianą bieliznę oraz zrezygnować z obcisłych ubrań.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

PLASTYKA PUNKTU G ( UWYPUKLENIE I POWIĘKSZENIE PUNKTU G)  G – SHOT

G-shot to zabieg poprawiający jakość i komfort życia intymnego, który intensyfikuje doznania i umożliwia osiąganie orgazmów. Dzięki zastosowaniu autologicznej tkanki tłuszczowej lub wypełniacza syntetycznego – pochodnej kwasu hialuronowego, punkt G ulega uwypukleniu i powiększeniu, a także ujędrnieniu.

PLASTYKA PUNKTU G

Wiele kobiet doświadcza problemów związanych z niemożnością osiągania orgazmu pochwowego. Przyczyn upatruje się często w czynnikach psychogennych czy niedopasowaniu seksualnym. Brak orgazmu lub trudności w jego osiąganiu mogą być jednak uwarunkowane anatomicznie. W przedniej ścianie pochwy zlokalizowane jest zgrubienie określane jako punkt G. U niektórych kobiet jest ono bardzo wrażliwe i silnie unerwione, co umożliwia odczuwanie intensywnych doznań podczas stosunku. Punkt G może być jednak słabiej unerwiony i mniej uwypuklony, co przyczynia się do odczuwania mniejszej satysfakcji z seksu.

Augmentacja punktu G umożliwia powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie tej strefy erogennej poprzez wstrzyknięcie preparatu kwasu hialuronowego lub tłuszczu pacjentki (poprzez lipotransfer). Środek wypełniający podawany jest przez iniekcję podśluzówkowo, w odległości około 4 cm od ujścia zewnętrznego cewki moczowej w głąb pochwy. Uwypuklony punkt G umożliwia intensywniejsze doświadczanie doznań seksualnych.

ZASTRZYK ORGAZMU OSOCZEMU BOGATOPŁYTKOWYM – O SHOT

Zastrzyk orgazmu

Zastrzyk orgazmu to nieinwazyjny, nowoczesny zabieg, którego celem jest uwrażliwienie i powiększenie jednej z najbardziej wrażliwych stref erogennych ciała kobiety – punktu G. Powiększenie punktu G eksponuje go na znacznie większą stymulację podczas penetracji, dzięki czemu kobiety mogą czerpać zintensyfikowaną przyjemność z seksu, a tym samym osiągać orgazm.

Zabieg augmentacji polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy lub autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej (lipotransferze) w okolice punktu G.

Efektem poddania się powiększeniu punktu G jest okresowa intensyfikacja doznań seksualnych.

ORGAZM KOBIECY – RODZAJE, OBJAWY I PRZYCZYNY BRAKU

Czym jest kobiecy orgazm i dlaczego WARTO się go nauczyć?

Dziś już chyba nikt nie zaprzecza istnieniu kobiecego orgazmu, chociaż nie występuje on ani za każdym razem, gdy uprawiasz seks, ani na zawołanie.

Potrafi być silny, długi i wielokrotny… do tego stopnia, że mężczyźni z ich orgazmem podczas wytrysku mają czego zazdrościć.

Orgazm kobiecy nie powinien być tematem tabu, ani kwestią, którą można zepchnąć na margines.

Zależy na nim nie tylko kobietom, ale i mężczyznom, którzy dbają o to, aby sprawiać swoim partnerkom jak największą przyjemność.

Niezależnie od płci, orgazm, zwany również szczytowaniem, jest kulminacyjnym i najsilniejszym momentem podniecenia seksualnego, któremu towarzyszą różne charakterystyczne symptomy oraz wyjątkowo intensywne uczucie przyjemności, rozluźnienia i rozkoszy.

Może pojawić się podczas seksu, masturbacji lub innej formy aktywności seksualnej (a lista jest naprawdę długa!).

Wśród metod osiągnięcia orgazmu przez kobietę trzeba wymienić:

  • wzajemne pieszczoty partnerów, czyli tzw. petting,
  • współżycie seksualne – z penetracją pochwy lub bez,
  • seksu oralnego,
  • seksu analnego,
  • stymulacji punktu G,
  • masturbacji,
  • pobudzania brodawek sutkowych,
  • a nawet samej fantazji, bez dotykania miejsc intymnych czy pobudzania sfer erogennych.

Niektóre panie mogą osiągnąć orgazm we śnie, a część posiada umiejętność przeżywania orgazmu wielokrotnego.

Brzmi bajecznie!

Jednak czy zawsze jest tak kolorowo?

Jak wygląda kobiecy orgazm i czym różni się od męskiego?

Mimo wielu różnic w budowie kobiecego i męskiego ciała, fazy pobudzenia seksualnego są u obu płci bardzo podobne.

W rewolucyjnej publikacji z 1966 roku zatytułowanej „Human Sexual Response”, William Masters i Virginia Eshelman Johnson podzielili akt seksualny na 4 kluczowe etapy.

Dotyczą one zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

I tak, wyróżnia się:

Podniecenie – charakteryzujące się przyspieszonym oddechem, skurczem mięśni szkieletowych i twardnieniem brodawek sutkowych. U kobiet pochwa staje się wilgotna i nabrzmiała, łechtaczka zmienia położenie na ukryte, a wargi sromowe nieco ciemnieją. U mężczyzn dochodzi do wzwodu, penis staje się twardy, a jądra się zaciskają.

Plateau – podczas której wzrasta ciśnienie krwi, serce bije coraz szybciej i mocniej, zwiększa się napięcie mięśniowe, a oddech lekko przyspiesza. Pojawiają się rumieńce na różnych częściach ciała, m.in. na dekolcie i twarzy.

Orgazm – w trakcie, którego pojawiają się niekontrolowane skurcze rozładowujące napięcie mięśni i uwalniające krew zgromadzoną w pobudzonych genitaliach oraz gwałtowne przyspieszenie akcji serca. U mężczyzn następuje skurcz moszny i wytrysk nasienia. U kobiet występują regularne skurcze macicy, jak również zwieraczy odbytu, pochwy oraz trzonu macicy. W tym momencie może również dojść do kobiecego wytrysku. Zdarza się, że kobieta przeżywa orgazm wielokrotny. Wówczas po szczytowaniu podniecenie nie spada, lecz pozostaje na poziomie plateau.

Odprężenie – to czas powrotu genitaliów i brodawek sutkowych do normalnego rozmiaru i kształtu. Oddech i akcja serca zwalniają i wracają do normy. Mężczyzna wchodzi w okres refrakcyjny, w którym wytrysk jest niemożliwy. U kobiet pochwa kurczy się, macica i jej szyjka oraz łechtaczka powracają do pierwotnej pozycji. Ta ostatnia osiąga swój standardowy rozmiar dopiero po kilku minutach.

Model czterofazowy zweryfikowała seksuolog Helen Singer Kaplan i zaproponowała swój, składający się z trzech etapów:

  • pożądania fizycznego i psychicznego,
  • podniecenia na skutek pobudzenia,
  • orgazmu, obejmującego również odprężenie.

Oba wzorce stanowią pewnego rodzaju uogólnienie, gdyż przeżywanie wszystkim wymienionych faz może być kwestią indywidualną.

Mimo wszystko podziały te dość celnie odzwierciedlają podobieństwa i różnice pomiędzy męskim a kobiecym orgazmem.

Jak rozpoznać kobiecy orgazm, czyli objawy damskiego szczytowania

Kobiecemu orgazmowi towarzyszy szereg charakterystycznych objawów fizjologicznych opisanych powyżej.

Wiesz już, że pojawiają się wówczas przyspieszone tętno i oddech, rumieńce, skurcze pochwy i całego ciała, wyjątkowe napięcie mięśni czy przekrwienie łechtaczki i warg sromowych.

Jednak – jak można rozpoznać orgazm, skupiając się bardziej na odczuciach?

Szczytowanie jest wyjątkowo indywidualnym i intymnym odczuciem.

Wiele kobiet może opisywać ten moment nieco inaczej, nie potrafiąc go porównać do żadnego innego doznania.

Metaforyczne fajerwerki czy wybuchy wulkanu związane są często z rozprzestrzeniającym się po całym ciele przyjemnym ciepłem i dreszczami.

Sam orgazm bywa doświadczeniem obezwładniającym, porównywanym z rodzajem chwilowego zamroczenia i błogostanu.

Nie na darmo orgazm jest często nazywany la petite mort – małą śmiercią – i odnosi się do uczucia zamroczenia po szczytowaniu.

Za każdym razem orgazm może być nieco innym przeżyciem.

Raz bardziej intensywnym, pogłębionym i długim, a innym razem nagłym, szybkim i bez mocnych wrażeń.

Wszystko zależy od konkretnej kobiety i okoliczności, w których go przeżywa.

Ile trwa kobiecy orgazm?

Chociaż seks pokazany w pornografii może trwać godzinami, a bohaterowie tych produkcji potrafią szczytować niemalże bez przerwy, to jednak ma niewiele to wspólnego z rzeczywistością.

Długość stosunku seksualnego uzależniona jest od wielu czynników, m.in. doświadczenia partnerów, otwartości seksualnej czy znajomości swoich ciał.

Może być też tak, że jednego dnia kochankowie mają ochotę na dłuższe gry łóżkowe, a innego wystarczy im 15 minut.

Warto jednak pamiętać, że seks nie jest ani sprintem, ani maratonem.

Jak wynika z międzynarodowych badań, standardowo stosunek trwa średnio około 19 minut. Analizy profesora Izdebskiego wykazują, że Polakom wystarcza około 13 minut.

Mówimy rzecz jasna nadal o średniej.

A jak długo trwa samo szczytowanie?

Kobiecy orgazm może trwać nawet 107 sekund!

Jednak średnia to około 26 sekund.

To i tak świetny wynik w porównaniu do męskiego orgazmu, który mieści się w czasie od 3 do 12 sekund, przy czym średnia wynosi 4 sekundy.

Ponadto kobieta może przeżyć kilka kulminacyjnych momentów podczas jednego stosunku czy masturbacji, czyli doświadczyć wspomnianego nieco wcześniej orgazmu wielokrotnego.

Rodzaje orgazmów u kobiet – nie tylko łechtaczkowy i pochwowy

Wiesz już, że kobiecy orgazm jest w swej naturze zdecydowanie bardziej skomplikowany od męskiego, jak również trudniejszy do jednoznacznego zdefiniowania.

Wynika to przede wszystkim z tego, że istnieje wiele sposobów osiągnięcia przez kobiety satysfakcji seksualnej.

Chodzi tu rzecz jasna o szereg kobiecych miejsc erogennych, których stymulacja może doprowadzić do szczytowania.

Klasyczny podział wyróżnia orgazm łechtaczkowy i pochwowy, ale dziś już wiadomo, że jest to zbyt duże uproszczenie.

Wśród różnych typów kobiecych orgazmów można wymienić:

  • orgazm łechtaczkowy – najbardziej powszechny, intensywny i najłatwiejszy do osiągnięcia, pojawiający się w wyniku pieszczot łechtaczki (w wyniku masturbacji, pieszczot lub w czasie seksu oralnego);
  • orgazm pochwowy – termin wyodrębniony przez Freuda, który zakładał, że orgazm łechtaczkowy towarzyszy niejako okresowi dojrzewania kobiet, a po osiągnięciu przez nie dojrzałości, przeistacza się w orgazm pochwowy. Teoria ta nie została nigdy potwierdzona, a jak wynika ze współczesnych badań, kobiety, które opisują orgazm pochwowy, osiągają go poniekąd i tak na skutek stymulacji łechtaczki;
  • orgazm sutkowy – wywoływany poprzez dotyk piersi i brodawek sutkowych;
  • orgazm wyobrażeniowy, zwany również psychogennym – pojawia się na drodze pobudzenia psychicznego, wyłącznie na skutek fantazji erotycznych;
  • orgazm nocny – może pojawić się samoistnie w trakcie snu;
  • orgazm wielokrotny – występuje od dwóch, do nawet pięciu razy podczas jednego stosunku seksualnego;
  • orgazm punktu G – osiągany poprzez stymulację punktu Gräfenberga, obszaru uważanego za jedną z najwrażliwszych stref erogennych ciała kobiety, położonego na przedniej ścianie pochwy;
  • orgazm tantryczny – pojawiający się w wyniku długotrwałych pieszczot i budowania napięcia seksualnego w czasie seksu tantrycznego;
  • orgazm bolesny – pod postacią kłucia, pieczenia czy uczucia rozrywania, który może wystąpić w wyniku nieprawidłowości w budowie narządów płciowych lub istniejących schorzeń czy zaburzeń hormonalnych;
  • orgazm w trakcie porodu (poród orgazmiczny) – występujący na skutek wzrostu podczas akcji porodowej tych samych hormonów, które wytwarzane są w trakcie orgazmu (endorfiny i oksytocyny);
  • orgazm długotrwały – mogący trwać 30 minut i dłużej;
  • orgazm lokalny (jednoogniskowy) – następujący w wyniku stymulacji jednego obszaru ciała;
  • orgazm mieszany (strefowy, wieloogniskowy) – pojawiający się na skutek pobudzania kilku miejsc jednocześnie;
  • orgazm częściowy – następujący w wyniku przedwczesnego zakończenia stymulacji lub ograniczania się jedynie do pobudzania genitaliów;
  • orgazm totalny – możliwy do osiągnięcia podczas pobudzania całego ciała;
  • orgazm analny – osiągany podczas stymulacji okolic odbytu;
  • orgazm farmakogenny - wywołany w wyniku działania niektórych substancji psychoaktywnych.

Brak orgazmu u kobiety i inne problemy ze szczytowaniem

Skoro kobiety są wręcz stworzone do odczuwania przyjemności w czasie seksu, to dlaczego wiele kobiet nie ma orgazmu?

Po pierwsze, jak wynika ze statystyk, jedynie 30% kobiet przeżywa regularny orgazm podczas stosunku seksualnego.

Tyle samo nigdy nie doświadcza szczytowania w trakcie zbliżenia z partnerem.

Mowa tutaj przede wszystkim o orgazmie podczas penetracji, więc dodatkowa stymulacja łechtaczki może zdecydowanie ułatwić zadanie.

Orgazm łechtaczkowy jest z resztą doświadczany częściej niż pochwowy, a niektórzy badacze uważają, że jest on jedynym „prawdziwym” orgazmem, który kobieta może odczuć w tak intensywny sposób.

Inne badania wskazują na to, że około 10-15% kobiet nigdy nie odczuło orgazmu.

Dodatkową kwestią jest fakt, że ok. 40% pań cierpi na różnorakie zaburzenia funkcji seksualnych, które wpływają negatywnie również na ich potencję seksualną.

Z czego wynikają problemy z orgazmem u kobiet?

Przede wszystkim z niewystarczającej edukacji seksualnej, nieznajomości własnego ciała i poczucia wstydu.

Z drugiej strony podłożem takich problemów bywają różne dolegliwości, zarówno na tle psychicznym, jak i fizycznym, głównie ginekologicznym, które skutecznie uniemożliwiają wielu paniom czerpanie rozkoszy z seksu.

U podstaw braku orgazmu mogą znajdować się więc wszelkie negatywne myśli związane z własną seksualnością, lęki, stany depresyjne, doświadczenia przemocy seksualnej czy ból fizyczny spowodowany schorzeniami narządów rodnych, infekcjami i nieprawidłową budową anatomiczną.

Pamiętaj jednak, że zamiast rezygnować z udanego seksu lub udawać orgazm dla dobra związku, warto po prostu skonsultować się ze specjalistą.

Pomóc może nie tylko ginekolog, ale również psycholog czy seksuolog.

U podstaw kobiecego orgazmu nie leżą bowiem jedynie czynniki fizjologiczne, ale również, a może i przede wszystkim, psychiczne.

Niewiele pań traktuje seks instrumentalnie, większość potrzebuje odpowiedniej atmosfery, ale również poczucia bliskości, bezpieczeństwa i zaufania.

Nie mniej istotne jest też wyzbycie się wszelkich kompleksów, samoakceptacja i odpowiednie poczucie własnej wartości.

Jeśli nie akceptujesz siebie i swojego ciała, wstydzisz się rozebrać nawet przed lustrem, to wewnętrzne blokady nie pozwolą ci się otworzyć na różne seksualne bodźce i w pełni czerpać ze współżycia, pieszczot lub masturbacji.

Pamiętaj, nie jesteś skazana na brak orgazmu.

Zawsze możesz się go nauczyć, a na naukę nigdy nie jest z późno.

Jak kobieta może nauczyć się orgazmu?

Jak każda edukacja, tak i ta cielesna wymaga poznania i praktyki.

Kobietom, które mają problemy z osiąganiem orgazmu specjaliści radzą przede wszystkim:

  • poznanie własnego ciała, oswojenie się z nim i wreszcie samoakceptację,
  • masturbację, dzięki której odkryją jaki sposób stymulacji daje im najwięcej satysfakcji, czym mogą się później podzielić z partnerem lub partnerką,
  • stosowanie gadżetów seksualnych, np. wibratorów w celu poprawy ukrwienia okolic intymnych.

Wreszcie do braku orgazmu u kobiet mogą się również przyczyniać partnerzy seksualni.

Wynika to przede wszystkim z:

  • nieumiejętności wyczucia potrzeb kobiety i tego co jej sprawia przyjemność,
  • seksualnego egoizmu i skupiania się wyłącznie na sobie,
  • braku porozumienia pomiędzy partnerami. Warto czasem udzielić mężczyźnie czy kobiecie kilku cennych wskazówek, aby mogli pomóc Ci w osiągnięciu orgazmu,
  • nadmiernego pośpiechu, który do szczytowania może co najwyżej doprowadzić mężczyznę,
  • zaburzonych relacji pomiędzy partnerami,
  • przyjęcia nieodpowiedniej pozycji, która zamiast do orgazmu może prowadzić jedynie do dyskomfortu.

W zasadzie wszystko to sprowadza się do braku szczerej rozmowy o seksie.

A nie ma się czego obawiać.

Wymiana informacji o swoich miejscach erogennych, wyraźne sygnały dotyczące tego co lubicie, a czego wolicie unikać, nie sprawią, że zniknie magia i pożądanie.

Może dopiero wówczas eksploduje.

A jeśli sama rozmowa nie pomoże, to zawsze warto spróbować edukacji seksualnej czy terapii naprawy więzi partnerskich.

I jeszcze jedno.

Pamiętaj, że nie każdy stosunek seksualny musi prowadzić do orgazmu.

Czasem wystarczą chwile przyjemności i pozytywne odczucia związane z bliskością.

Tak: seks bez orgazmu też może być przyjemny – zarówno dla Ciebie, jak i Twojego partnera lub Twojej partnerki.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

Dlaczego kobiety udają orgazm i czy mężczyzna jest w stanie go rozpoznać?

Wielu mężczyzn może żyć w przeświadczeniu o swoich ponadprzeciętnych zdolnościach seksualnych i umiejętności zaspokajania kobiet, jak nikt inny.

Nic dziwnego, jeśli podczas każdego seksu z partnerką słyszą donośne jęki, niekiedy wręcz krzyki, a kobieta niemalże wije się z rozkoszy.

Niestety – jest to stereotyp utrwalany przez pornografię, a jego zakorzenienie w świadomości mężczyzn i kobiet może okazać się krzywdzące dla ich życia seksualnego.

Jednak pytanie, które może zadawać sobie wielu mężczyzn często brzmi: czy faktycznie jest jej tak dobrze, a orgazm jest szczytem rozkoszy, czy może jednak tylko udaje.

Z części analiz wynika, że co druga kobieta symuluje orgazm, a z badań amerykańskich naukowców, że dotyczy to prawie 80% pań.

Oczywiście nie za każdym razem, ale jednak.

Więc: dlaczego kobiety udają orgazm?

Powodów może być wiele, ale wśród kluczowych wymienia się:

  • brak zainteresowania seksem lub brak satysfakcji ze zbliżenia – kobieta pragnie wówczas, aby partner szybciej skończył,
  • ukrywanie tego, że w ogóle nie przeżywa się orgazmów, co wiąże się ze strachem przed negatywnym ocenianiem,
  • chęć sprawienia partnerowi przyjemności, aby nie obwiniał się za brak kobiecego orgazmu – jest to bezpośrednio związane z potrzebą utrzymania konkretnego związku,
  • potrzeba udowodnienia partnerowi, że jest się wspaniałą kochanką, co i samej kobiecie potrafi poprawić samopoczucie,
  • stawianie bardziej na poczucie bliskości podczas stosunku niż osiągnięcie orgazmu.

W większości przypadków panie udają orgazm nie dlatego, że chcą kogoś oszukać, urazić czy upokorzyć.

Wręcz przeciwnie.

Większość kobiet chce, aby partner lub partnerka poczuli się po prostu spełnieni i zadowoleni.

Jednak, czy ta droga, aby na pewno prowadzi do udanej relacji, czy może stać się powodem kobiecej frustracji?

Wszystko zależy od tego, czy orgazmy symulujesz od czasu do czasu, czy jest to już stały nawyk.

A czy mężczyzna jest w stanie odróżnić prawdziwy kobiecy orgazm od udawanego?

Nie jest to takie proste.

Chociaż istnieją specyficzne symptomy świadczące o kobiecym szczytowaniu, to większość z nich panie potrafią bez problemu odtworzyć jak z taśmy.

Przyspieszony oddech czy wypieki na twarzy mogą pojawić się po prostu na skutek aktywności fizycznej, która towarzyszy zbliżeniu.

Odgłosy wydawane przez kobiety w czasie seksu – sapanie czy pojękiwanie – nie są dla większości pań specjalnym aktorskim wyzwaniem, a i skurcze pochwy są jak kolejny trening mięśni dna miednicy.

Dla obu stron istnieje może i banalna, ale wspomniana już wcześniej, a przede wszystkim sprawdzona rada: trzeba rozmawiać o swoich seksualnych potrzebach i być uważnym na potrzeby partnera lub partnerki.

Jeśli dobrze poznacie swoje ciała (i pozwolicie na to) i preferencje, to orgazmy nie będą udawane, a jak się nie pojawią, to nie będą wstydem dla żadnej ze stron.

Będą radością – zarówno dla kobiety, która go przeżywa, jak i dla osoby, która pomogła osiągnąć orgazm.

Jak orgazm wpływa na zdrowie kobiety?

Poza tym, że orgazm niesie za sobą intensywne uczucie rozkoszy, to nie jest to jego jedyna zaleta.

Szczytowanie jest nie tylko przyjemne, ale i zdrowe.

Jak orgazm może wpłynąć na zdrowie kobiety?

Przede wszystkim:

  • jest świetnym środkiem przeciwbólowym, przy tym radzi sobie nawet z bólami menstruacyjnym (dlatego wiele kobiet decyduje się na seks w czasie okresu) i migrenowymi;
  • działa odprężająco na cały organizm, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, a tym samym pomaga w walce z napięciami i stresem;
  • pomaga w utrzymaniu zdrowej i pięknej sylwetki, dzięki temu, że podczas seksu spala się dużo kalorii (przeciętnie od 70 do 100);
  • ułatwia zasypianie, co pozwala na radzenie sobie z bezsennością;
  • wspiera układ odpornościowy, gdyż przyczynia się do zwiększonej produkcji leukocytów;
  • poprawia kondycję i jędrność skóry, dzięki korzystnemu wpływaniu na krążenie krwi;
  • wzmacnia kości, gdyż po osiągnięciu orgazmu w kobiecym organizmie wrasta poziom estrogenu;
  • wspiera pracę serca i zmniejsza ciśnienie;
  • wpływa korzystnie na mięśnie dna miednicy.

Warto również pamiętać, że orgazm po prostu wpływa dobrze na ogólne samopoczucie, a już to jest kluczem do sukcesu w profilaktyce i zwalczaniu wielu chorób.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

ZESPÓŁ ROZLUZNIENIA POCHWY

Odzyskaj pewność siebie i pożegnaj zespół rozluźnienia pochwy

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) to typ dolegliwości, która może dotknąć każdą z kobiet, bez względu na wiek. Uciążliwa i krępująca powstaje na skutek zmian, jakie zachodzą w obrębie narządów rodnych.

Charakterystyczne uczucie „luźnej pochwy” niesie ze sobą brak akceptacji własnego ciała, wstyd przy kontaktach intymnych, skłonność do nawracających infekcji i  wysiłkowego nietrzymania moczu. Nie jest to coś, z czym można żyć szczęśliwie więc należy z tym walczyć. Jak?

Podejmując skuteczne leczenie przy pomocy urządzenia HIFU VAGINAL lub w terapii łączonej HIFU +LASER CO2 VAGINAL.

Czym jest VRS?
Zespół rozluźnienia pochwy, potoczenie opisywany jako „luźna pochwa” to przypadłość powstająca w chwili, w której dochodzi do rozciągnięcia więzadeł, powięzi oraz mięśni dna miednicy i poluzowania mięśni pochwy. Rodzące się wówczas specyficzne poczucie braku elastyczności pochwy, powoduje dyskomfort zmniejszając znacznie doznania seksualne, a zwiększając ryzyko zachorowań w wyniku nabytych infekcji intymnych.

Przyczyny powstawania zespołu rozluźnienia pochwy
Najczęściej problem „luźnej pochwy” dotyczy kobiet, które rodziły drogami natury. Oczywiście nie wszystkie panie po porodzie zmagają się z tą dolegliwością, ale te, których dziecko było nietypowo ułożone lub ważyło powyżej 4kg narażone są bardziej na zwiotczenie tkanek w okolicach rodnych. Według badań VRS dotyczyć może ok 43-88% kobiet rodzących chociaż raz. Dokładnej oceny stanu narządów płciowych można dokonać kilka miesięcy po porodzie, gdy organizm przejdzie właściwą fazę regeneracji. VRS występuje także w okresie premenopauzalnym. Do rozluźnienia pochwy dochodzi tu na skutek ubytku kolagenu oraz spadku produkcji estrogenu, co wywołuje wysuszenie śluzówki pochwy. W najgorszym wypadku może dojść do atrofii, czyli całkowitego zaniku śluzówki. Zbagatelizowanie problemu wywoła jego nasilenie, czego objawem będą m.in. krepujące odgłosy przypominające oddawanie gazów czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Czynnikiem wspomagającym pojawienie się zespołu rozluźnionej pochwy, jest również otyłość, z uwagi na przeciążenie mięśnia dna miednicy.

Przykre pokłosie „luźnej pochwy”
Należałoby zacząć od tego, że zespół rozluźnienia pochwy nie jest absolutnie powodem do wstydu. Jest to bardzo uciążliwy, ale i wbrew pozorom dość powszechny problem, z którym boryka się bardzo wiele kobiet. Niemniej oprócz oczywistego negatywnego odbicia na tle zdrowotnym, VRS sieje ogromne spustoszenie w kobiecej psychice. Brak przyjemności odczuwanej podczas zbliżenia i nieakceptowanie wyglądu pochwy, która jest niejako biologicznym potwierdzeniem kobiecości, rzutuje na samoocenę i postrzeganie relacji nie tylko z partnerem, ale i całym otoczeniem. Medycyna zna przypadki, w których kobiety dotknięte zespołem luźnej pochwy nie mogąc poradzić sobie z sytuacją, a także pozostawione bez właściwego leczenia, wpadły w głęboką depresję. Na szczęście minęły już smutne czasy, w których tego typu schorzenia obejmowane były mianem tematów tabu. Obecne możliwości ginekologii estetycznej pozwalają skutecznie przezwyciężyć problem, a co za tym idzie przywrócić kobietom radość z życia i pełnię kobiecości.

Na czym polega leczenie zespołu rozluźnienia pochwy przy użyciu HIFU?
Zabieg przeprowadzony przy użyciu urządzenia HIFU UltraVera, polega na pobudzeniu naturalnych procesów produkcji kolagenu aż na trzech płaszczyznach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu skupionych wiązek ultradźwiękowych emitowanych przez specjalnie skonstruowaną, dopasowaną anatomicznie głowicę urządzenia. Zmiany w tkance ścian pochwy zachodzą pod wpływem impulsu energetycznego. Do efektów leczenia VRS metodą HIFU vaginal zaliczamy zatem obkurczenie i napięcie ścian pochwy, czyli ujędrnienie i zwężenie jej średnicy. Zabieg oddziałuje na tkanki położone na głębokości 1,5 do 4,5 mm, nie naruszając powierzchni śluzówki pochwy.

HIFU UltraVera, to jedyne na świecie HIFU ginekologiczne z medycznym certyfikatem CE, a nasza placówka jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje zabiegu z jego wykorzystaniem. Warto również nadmienić, iż leczenie zespołu rozluźnienia pochwy, przy dodatkowym zastosowaniu radiofrekwencji (InMode) znacznie zwiększa pozytywny efekt zabiegu.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu wykonywanym metodą HIFU

Jednym z często powtarzających się pytań jest to o czas trwania zabiegu i okres rekonwalescencji. Otóż sam zabieg przy użyciu HIFU jest praktycznie bezbolesny i trwa ok. 30 minut. Pierwsze efekty obkurczenia ścian pochwy pacjentka zauważy tuż po zabiegu, a na efekt końcowy trzeba poczekać ok. miesiąca. Zdarza się, że zabieg metodą HIFU UltraVera wymaga powtórzenia, niemniej zadowalające plony jego przeprowadzenia mogą utrzymać się nawet przez rok. Pacjentki tuż po zabiegu mogą wrócić do normalnego życia przestrzegając kilku pozabiegowych zaleceń, takich jak:

  • unikanie wysiłku fizycznego i gorącej kąpieli w dniu zabiegu,
  • niekorzystanie z basenu i sauny do 2 dni po zabiegu czy
  • powrót do życia seksualnego po około 4 dniach.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ
calendar-fulllist