HIFU 7D

Zabieg HIFU uznawany jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, doskonale odnawia i regeneruje tkanki skórne.

Czym jest HIFU 7D?

Technologia HIFU 7D (High Intensity Focused Ultrasound) to nowoczesne rozwiązanie,  które poprawia kondycję skóry. HIFU 7D stosuje się na całym ciele, a efekty są prawdziwie zaskakujące.

Metoda ta polega na wygenerowaniu skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, których zadaniem jest podgrzanie tkanek i wymodelowanie wybranych partii ciała. W wyniku selektywnego zwiększenia temperatury dochodzi do koagulacji białka, a następnie dynamicznej produkcji kolagenu, który jest odpowiedzialny za napiętą, nawilżoną skórę.

To, co wyróżnia tę metodę to fakt, że działa ona głęboko w skórze, a jednocześnie nie narusza ochronnej warstwy, czyli naskórka. Ta rewolucyjna metoda cieszy się dużą popularnością i dobrą sławą na całym świecie.

HIFU 7D

HIFU 7D jako metoda liftingująca 

Młodo wyglądająca, napięta, zdrowa skóra twarzy to marzenie wielu osób. HIFU 7D w bezpieczny, nieinwazyjny sposób znacznie poprawia kondycję skóry, gwarantując efekt naturalnego liftingu. W wyniku tego zabiegu skóra “się zagęszcza”, co bezpośrednio wpływa na jej zdrowszy wygląd. Skóra twarzy przestaje być wiotka, a staje się sprężysta i pełna witalności. Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować spłycenie, a nawet redukcję, zmarszczek. 

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

HIFU 7D – pomocna dłoń w walce z tłuszczem i obwisłą skórą

Jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej? Odpowiedź jest prosta: HIFU 7D. Technologia ta jest nieoceniona w walce z nadwagą i otyłością. Energia wytwarzana w tym procesie rozbija tkankę tłuszczową ze skutkiem niemal natychmiastowym. Metodę HIFU 7D bardzo często wykorzystuje się też w walce z obwisłą skórą – taką, która występuje naturalnie lub pojawia się po utracie dużej ilości kilogramów.

EFEKTY ZABIEGU:

Lifting to słowo klucz – po zabiegu HIFU widać znaczące podniesienie i ujędrnienie skóry (niezależnie od miejsca na ciele). Generalnie skóra staje się bardziej napięta, jędrniejsza, a efekt utrzymuje się bardzo długo: 

 • efekt liftingu w przypadku obwisłej, pozbawionej jędrności skóry zarówno twarzy ( np. obwisły podbródek, opadająca linia brwi, opadające powieki) jak innych obszarów ciała (np. obwisła skóra szyi, ud, ramion czy brzucha)
 • poprawa wyglądu worków pod oczami, przepukliny tłuszczowej
 • wygładzenie zmarszczek okolic oczu i całej twarzy, a także szyi i dekoltu
 • widoczne zmniejszenie wiotkości skóry
 • redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności skóry
 • podniesienie brwi, poprawę owalu twarzy
 • podniesienie tzw. chomików
 • zredukowanie cellulitu
 • redukcja i modelowanie miejscowej tkanki tłuszczowej różnych partii ciała np. ud, brzucha, boczków, ramion.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

HIFU jest wykorzystywane również w ginekologii estetycznej. To obecnie jedno z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych systemów na rynku dla ginekologii plastycznej.

Swój status zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w systemie High-Intensity Focused Ultrasound.

Fale ultradźwiękowe HIFU oddziaływują na głębsze warstwy tkanki pochwy 3-4,5mm, aż na tkankę mięśniową.

Wymuszając jej regenerację stymuluje odbudowę kolagenu nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy.

Hifu Vaginal - ginekologia estetyczna

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest wywiad i badanie ginekologiczne. Wskazaniem do zabiegu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu WNM, zespół luźnej pochwy VRS, jak również brak satysfakcji ze współżycia.

W trakcie zabiegu lekarz wprowadza do pochwy specjalną głowicę emitującą ultradźwięki oddziałujące na tkankę mięśniową, zabieg trwa ok 15-25min. Efekt zabiegu pojawia się już po kilku tygodniach.

HIFU Vaginal - ilustracja zabiegu

Zazwyczaj pojedynczy zabieg przynosi zadowalający rezultat, ale jeśli pacjentka ma wskazanie do wykonania kolejnego zabiegu wykonuje się go w odstępie 6-8 tygodni.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ
Więcej o urządzeniu: Co to jest HIFU Future HD Original?

HIFU FUTURE HD ORIGINAL to kwintesencja udoskonalonej i dobrze znanej już technologii zastosowanej w starszych modelach urządzeń, którą tak chętnie stosuje się w zabiegach liftingujących i ujędrniających w nowoczesnych gabinetach kosmetologicznych.

Najnowszy model HIFU FUTURE HD ORIGINAL to zupełnie nowa generacja urządzeń, wykorzystująca sprawdzoną i skuteczną technologię o najwyższym standardzie High Intensity Focused Ultrasound - wysoko skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej. Technologia jest dedykowana kosmetologii i medycynie estetycznej.

Mechanizm działania wieloliniowego HIFU Future HD Original

HIFU Future HD Original to nowoczesny aparat wykorzystujący kluczową dla efektów liftingu twarzy i modelowania sylwetki energię ultradźwiękową. W technologii HIFU zadaniem fali ultradźwiękowej jest spowodowanie drgania.

W urządzeniu HIFU Future HD Original zastosowana fala ma odpowiednie natężenie i odpowiednio dużą częstotliwość, a dodatkowo jest skupiona, co powoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie kontrolowane przegrzanie. Wytworzona fala ultradźwiękowa pojawia się tylko na końcu stożka tworzonego przez falę, dlatego docieramy do źródła problemu, nie uszkadzając otaczających tkanek lub tkanek zewnętrznych skóry. Temperatura wytwarzana w tkankach podczas zabiegu wynosi od 70 do 75° C, co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu (koagulacja białek i włókien kolagenowych). Ten zakres temperatur daje najlepsze rezultaty i jest optymalny dla uzyskania oczekiwanych efektów zabiegowych.

Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji i odnowy tkanek, przez co zwiększa się napięcie i gęstość skóry, ale przede wszystkim dochodzi do znacznego liftingu i ujędrnienia skóry, a przy zabiegach na ciało sylwetka staje się smuklejsza i szczuplejsza. Mechanizm działania urządzenia HIFU Future HD Original nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, nie doprowadza do jego poparzeń, ani nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, które mogą wystąpić po chirurgicznym liftingu, dlatego też okres rekonwalescencji jest skrócony do zera.

Co bardzo istotne zabieg z wykorzystaniem HIFU Future HD Original jest całoroczny i nie wiąże się z rekonwalescencją jak w przypadku lasera ablacyjnego czy mikroigłowej fali radiowej. Klientka po wykonaniu zabiegu może natychmiast wrócić do normalnych czynności.

HIFU FUTURE HD ORIGINAL to gwarancja skuteczności zabiegowej - wystarczy jeden zabieg aby uzyskać spektakularny efekt, który utrzymuje się aż do ponownego zestarzenia skóry, nawet do 4 lat.

Sprawdź ceny

Zobacz pełną listę zabiegów, razem z cenami.
ZOBACZ CENNIK

Technologie zastosowane w HIFU Future HD Original

Urządzenie HIFU Future HD Original zostało wzbogacone o najnowsze systemy technologiczne, które dbają o pełne bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. To najnowszej generacji urządzenie posiada system automatycznego przeprowadzania zabiegu, za pomocą możliwości zapisywania modułów zabiegowych, wszystko to dla jeszcze sprawniejszej i prostszej procedury zabiegowej.

Technologie urządzenia HIFU FUTURE HD ORIGINAL

 • Technologia Controlled Depth gwarantuje pełne bezpieczeństwo wnikania wiązki ultradźwiękowej na daną głębokość. Fala ultradźwiękowa dociera na pożądaną głębokość na drodze stożkowej, nie uszkadzając w żaden sposób okolicznych tkanek,
 • Technologia Automatic Program czyli system automatycznego zapisywania ustawień parametrów. Dostępnych jest aż 5 modułów pamięciowych, wszystko to dla jeszcze sprawniejszej i prostszej procedury zabiegowej,
 • Technologia Safe Lock czyli system blokowania kartridża, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo wykonywania zabiegów w porównaniu do poprzedniej, starszej generacji urządzeń HIFU.
HIFU 7D jako skuteczna metoda na poprawę skóry na brzuchu

Komfort i bezpieczeństwo urządzenia

HIFU Future HD Original to najnowszej generacji urządzenie 2020r, które posiada liczne systemy zabezpieczające – gwarancja niezawodności pracy.

 • HIFU FUTURE HD ORIGINAL posiada głowice zabiegowe, które umożliwiają wykonanie precyzyjnego zabiegu za pomocą 12 linii przy jednym przyłożeniu głowicy zabiegowej. Dzięki temu zabieg jest niezwykle skuteczny, przebiega sprawnie, a czas zabiegu zostaje znacznie skrócony,
 • urządzenie wyposażone w jednopunktową głowicę zabiegową która umożliwia przeprowadzenie zabiegu nawet w najtrudniej dostępnych miejscach,
 • przy jednym strzale zabiegowym można wykonać aż 300 punktów koagulacji,
 • urządzenie posiada system Safe Lock> blokowania kartridża, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo wykonywania zabiegów w porównaniu do poprzedniej generacji urządzeń HIFU,
 • technologia Controlled Depth gwarantuje pełne bezpieczeństwo przenikania wiązki na odpowiednią głębokość w skórze,
 • technologia Automatic Program  - automatyczne zapisywanie modułów zabiegowych dla sprawniejszej pracy,
 • zaawansowana technologia skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej głęboko penetrującej, której nie posiadają inne urządzenia HIFU na polskim rynku,
 • brak powikłań pozabiegowych, zabieg całkowicie bezpieczny,
 • gwarancja skuteczności zabiegowej, efekty są spektakularne i utrzymują się znacznie dłużej niż te wykonane aparatami HIFU oferowanymi przez inne firmy na polskim rynku,
 • bezbolesne zabiegi i brak okresu rekonwalescencji, od razu po zabiegu wracamy do codziennych czynności,
 • wyposażony w ręczny przycisk bezpieczeństwa przerywający pracę urządzenia,
 • głębokość penetracji od 1,5 mm co zapewnia możliwość wykonania zabiegu nawet na delikatnej i cienkiej skórze, przy bardzo wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie,
 • zabieg nie wymaga znieczulenia,
 • duży, czytelny, kolorowy i dotykowy ekran LED,
 • głowica zabiegowa wyposażona jest w dwa niezależne przyciski pozwalające komfortowo uruchomić i zatrzymać pracę.

Obszary zabiegowe HIFU Future HD Original

Zabiegi na twarz - obszary zabiegowe na twarz, szyję i dekolt obejmują zabiegi z zastosowaniem kartridży wieloliniowych o głębokości penetracji fali od 1,5mm, 3,0mm do 4,5mm lub/i z zastosowaniem kartridży jednopunktowych o głębokości od 1,5mm,3,0mm do 4,5mm.

Jednym przyłożeniem głowicy zabiegowej wieloliniowej można wykonać od 1 do 12 linii zabiegowych, gdzie maksymalna ilość punktów koagulacji wynosi aż 300.

Zabiegi na ciało - obszary zabiegowe na ciało obejmują okolice ramion, brzucha, ud, pośladków, wewnętrzną i zewnętrzną część uda oraz okolice kolan, a nawet łydek. Zabiegi na ciało wykonujemy kartridżem wieloliniowym lub/i jednopunktowym, działając na głębokości 8 mm i 13mm. Głębokość penetracji jest większa niż przy zabiegach na twarz, co oznacza, że w przypadku zabiegów na ciało efekty zabiegowe związane są z niwelowaniem tkanki tłuszczowej.

Efektami zabiegowymi jest tutaj wysmuklenie, wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki z jednoczesnym poprawieniem jędrności i gęstości skóry. Zabiegi na ciało wykonujemy kartridżem wieloliniowym, przy jednym przyłożeniu głowicy wykonujemy aż 12 linii zabiegowych o ilości punktów koagulacji aż 300. Kartridż jednopunktowy na ciało stosujemy w trudno dostępnych miejscach jak np. wewnętrzna cześć ud.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

HIFU Vaginal – lifting pochwy bez skalpela

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to silnie skoncentrowane fale ultradźwiękowe stosowane przede wszystkim w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych do zabiegów przeciwstarzeniowych na twarz i ciało. Działanie HIFU polega kontrolowanym termicznym uszkodzeniu tkanek, co uruchamia naturalne procesy naprawcze. Ponadto stymulowane są procesy reorganizacji włókien kolagenu i elastyny, ważnych białek strukturalnych odpowiadających za utrzymanie kształtu, sprężystość, napięcie i elastyczność tkanek organizmu.

Technologia HIFU w ginekologii estetycznej

Kilka lat temu technologia HIFU znalazła zastosowanie także w ginekologii estetycznej u kobiet z:

 • zespołem luźnej pochwy,
 • wysiłkowym nietrzymaniem moczu I stopnia (np. kaszel, kichanie, dźwiganie, śmiech) oraz II stopnia (codzienne czynności niewymagające znacznego wysiłku),
 • początkowym stadium obniżenia ścian pochwy,
 • dyskomfortem podczas współżycia, brakiem satysfakcji.

Wymienione dysfunkcje ujawniają się w różnym wieku i są efektem przebytych ciąż, porodów siłami natury, zmian hormonalnych okresu okołomenopauzalnego, starzenia się organizmu, a także chorób ogólnoustrojowych, otyłości, przewlekłego kaszlu, zaparć, intensywnego uprawiania sportu, podnoszenia ciężarów.

Warto zdawać sobie sprawę, że istnieje związek pomiędzy zgłaszanymi przez kobiety problemami, a pogorszeniem jakości życia, osłabieniem relacji partnerskiej, obniżeniem samooceny czy nastroju.

Kwalifikacja do zabiegu HIFU Vaginal

Kwalifikację do procedury HIFU Vaginal przeprowadza lekarz ginekolog na podstawie badania oraz analizy aktualnego wyniku wymazu cytologicznego, który pacjentka powinna przynieść ze sobą. W razie jego braku lekarz lub położna pobierze próbkę na miejscu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zdarza się, że pacjentka nie może być zakwalifikowana do zabiegu w związku z istniejącymi czasowymi przeciwwskazaniami, do których należą między innymi:

 • przyjmowanie leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych z powodu infekcji intymnej lub ogólnoustrojowej,
 • miesiączka,
 • ciąża,
 • połóg.

Okres laktacji nie stanowi przeciwwskazania do wykonania procedury.

Zabiegu HIFU Vaginal nie wykonamy w sytuacji:

 • wysiłkowego nietrzymania moczu III stopnia,
 • braku poprawy po poprzednich zabiegach z dopochwowym użyciem technologii HIFU,
 • znacznego obniżenia lub wypadania pochwy, macicy,
 • nieprawidłowego wyniku badania cytologicznego,
 • występowania nowotworu narządów płciowych,
 • występowania wady anatomicznej pochwy, sromu,
 • oraz pozostałych stanów ginekologicznych i ogólnych wykluczających kwalifikację.

Natomiast stany po zabiegach operacyjnych w obrębie pochwy i krocza nie wykluczają możliwości wykonania zabiegu jeśli istnieją potencjalne korzyści dla pacjentki.

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ

Przygotowanie do zabiegu HIFU Vaginal

7-10 dni przed planowaną datą zabiegu należy zakończyć leczenie przeciwzapalne oraz nie zażywać leków przeciwbólowych przez 24 godziny.

Przebieg zabiegu

Zabieg HIFU Vaginal trwa około 30 minut. Do pochwy wprowadzana jest głowica emitująca fale ultradźwiękowe na głębokość 3 mm lub 4,5 mm, które wymuszają procesy naprawcze i przebudowę kolagenu w tkankach pochwy. Należy zwrócić uwagę, że w trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia śluzówki pochwy czy krwawienia.

Pomimo tego, że HIFU Vagnal jest bezpieczną i małoinwazyjną procedurą, u niektórych pacjentek może wystąpić dyskomfort, pieczenie lub ból o niewielkim nasileniu w miejscu oddziaływania fal ultradźwiękowych.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennych czynności, jednak do 2 dni może odczuwać dyskomfort, tkliwość lub obrzęk pochwy. Zaznaczyć należy, że na tym etapie jest to bezpośredni, przejściowy efekt oddziaływania fal ultradźwiękowych na tkanki. Dlatego istotne jest aby przestrzegać poniższych zaleceń pozabiegowych:

 • powrót do uprawiania sportów możliwy jest następnego dnia, choć niekiedy zaleca się odczekać kilka dni,
 • zaniechanie stosunków płciowych przez około 7 dni,
 • nie stosować: schładzania pochwy, irygacji, globulek nawilżających ani probiotycznych oraz leków przeciwzapalnych dopochwowych, doustnych, doodbytniczych, miejscowych w postaci maści, żelu lub kremu przez 7 dni.

Efekty zabiegu

Efekty końcowe widoczne są po 6-8 tygodniach. Po upływie tego okresu pacjentka decyduje czy chce mieć wykonany kolejny zabieg, czy też jednorazowa procedura spełniła jej oczekiwania.

Z czasem kobiety zauważają:

 • obkurczenie, podniesienie się i wzrost elastyczności ścian pochwy,
 • niepopuszczanie moczu podczas wysiłku,
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy,
 • poprawę jakości życia seksualnego.

Warto zwrócić uwagę, że efektom końcowym przynależny jest aspekt psychologiczny i społeczny. Zauważono, że dzięki poprawie funkcjonowania w różnych obszarach, poprawia się nastrój i wzrasta samoocena kobiety.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

U pań do 35 r.ż. najczęściej wystarczy jednokrotne wykonanie procedury HIFU Vaginal. U osób po kilku porodach siłami natury lub będących w okresie okołomenopauzalnym może wystąpić konieczność wykonania 2 lub 3 trzech zabiegów. Każdy kolejny zabieg traktowany jest jako osobna procedura i należy je powtarzać, co 6-8 tygodni.

CZEMU 7D?

Co znaczy, że zabieg jest 7D?

HIFU 7D w LMEDICA umożliwia pracę w trójwymiarowym obszarze przez możliwość dobrania kilku długości wnikania zogniskowanych ultradźwięków (na poziomie 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm - oraz 6mm), a nie tylko na jednym poziomie - dzięki takiemu rozwiązaniu docieramy do różnych warstw skóry, co zwiększa efektywność zabiegu oraz pozwala indywidualnie dopasować głębokość wnikania u konkretnej osoby.

Technologia ta zwiększa skuteczność, ale i bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu.
Ceny zabiegów
w promocji
Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej i umówić zabieg
cena poza promocją od 1500zł za partię ciała od 600 za zabieg

Umów konsultację

Wspólnie wybierzemy dla Ciebie optymalne zabiegi
UMÓW WIZYTĘ
calendar-fulllist